Големите регионални съперници Шалке 04 и Борусия (Дортмунд) завършиха 2:2 в дербито на областта Рур от 29-ия кръг на германската Бундеслига. Този резултат ще зарадва най-много Байерн, който увеличи преднината си на върха пред Дортмунд до 7 точки.

Съперниците не създадоха кой знае какви положения през първата част на „Фелтинс Арена”, а всичко по-интересно се случи след почивката.

Японецът Шинджи Кагава (49) изведе гостите от Дортмунд напред в резултата след пас на Лайтнер, но радостта на вестафлци бе твърде кратка, тъй като Лерой Сане (51) бързо възстанови равенството. Малко след това Матиас Гинтер отново даде аванс на „жълто-черните”, но Клаас Ян Хунтелаар (56-дузпа) изравни за 2:2.

До края на мача и двата тима имаха изгодни положения за победно попадение, но нито вратаря на домакините Ферман, нито стражът на гостите Бюрки бяха огорчени с нови голове.

След равенството Шалке 04 остана на седмо място във временното класиране с 45 точки. Борусия е на втора позиция с 68 точки и на 7 зад лидера Байерн.

Резултати, програма и класиране в Германия - ТУК !!!