Вердер победи драматично у дома Борусия (Дортмунд) с 3:2 и се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Германия. Детето-чудо Ерлинг Холанд влезе като резерва в игра и се разписа в четвърти пореден мач за вестфалци. 19-годишният норвежец има общо 8 гола за „жълто-черните“, но с последният от тях не бе достатъчен за успех.

Дейви Зелке (16) изведе домакините от Бремен напред в резултата, а Леонардо Битенкурт (30) удвои аванса им. До края на първата част те успяха да съхранят комфортната си преднина.

На почивката Торган Азар отстъпи мястото си на Ерлинг Холанд (67), който по-късно избухна с осмия си гол за „жълто-черните“ и намали на 2:1 след асистенция на Юлиан Брандт. Последва пропуск на 17-годишния Джовани Рейна, а при бърза контраатака Милот Рашица (70) възстанови аванса на Вердер, възползвайки се от извеждаш пас на Юя Осако.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Няколко минути след това Ерлинг Холанд бе изведен сам срещу вратаря Павленка, финтира го и в крайна сметна не нанесе точен удар от малък ъгъл. Джовани Рейна (78) обаче вкара феноменален гол от далечна дистанция за 3:2 и върна надеждите на гостите.

В 83-ата минута Рейна падна в наказателното поле на домакините и поиска дузпа, но съдията даде сигнал играта да продължи. Впоследствие Мойсандер избута грубо младия футболист на гостите и играта бе спряна. Последва преразглеждане на всичко случило се с ВАР и в крайна сметка Рейна и Мойсандер получиха жълти картони, а съдията реши, че е имало симулация.

До края на мача Дортмунд натисна, а Ерлинг Холанд изпусна най-чистото положение за изравнителен гол.

Така Вердер отстрани вестфалци за втора поредна година на 1/8-финалите в този турнир. Точно преди година тимът от Бремен елиминира Дортмунд на неговия „Сигнал Идуна Парк“ след дузпи. Тогава в редовното време срещата бе завършила 1:1, а в продълженията двата тима си вкараха по още два гола за 3:3.

Купа на Германия, 1/8-финали:
4 февруари (вторник)
АЙНТРАХТ (ФРАНКФУРТ) – РБ Лайпциг 3:1

1:0 Андре Силва (17-дузпа), 2:0 Филип Костич (51), 2:1 Даниел Олмо (68), 3:1 Филип Костич (90+5)

Кайзерслаутерн – ФОРТУНА (ДЮСЕЛДОРФ) 2:5
0:1 Ампомах (9), 1:1 Кюлветер (10), 2:1 Кюлветер (39-дузпа), 2:2 Хенингс (49), 2:3 Цимерман (65), 2:4 Хенингс (78), 2:5 Щьогер (83)

ВЕРДЕР – Борусия (Дортмунд) 3:2
1:0 Дейви Зелке (16), 2:0 Леонардо Битенкурт (30), 2:1 Ерлиг Холанд (67), 3:1 Милот Рашица (70), 3:2 Джовани Рейна (78)

ШАЛКЕ 04 – Херта 3:2 след продължения
0:1 Паскал Кьопке (12), 0:2 Кшищоф Пионтек (39), 1:2 Даниел Калиджури (76), 2:2 Амин Харит (82), 3:2 Бенито Раман (115)