Борусия (Дортмунд) разби у дома аутсайдера Кьолн с 5:0 в среща от четвъртия кръг на германската Бундеслига и се върна на върха във временното класиране, където за първи път от 48 години насам поне за два дни се бе настанил Хановер 96.

Максимилиан Филип (2) даде начало на головия спектакъл във вратата на „козлите” след асистенция на Ярмоленко. Едва в добавеното време на първата част обаче Сократис Папастатопулос (45+1) удвои преднината на „жълто-черните”.

След почивката голмайсторът Пиер-Емерик Обамеянг (59-дузпа, 60) реализира два гола в рамките на по-малко от 60 секунди и направи разликата внушителна. Максимилиан Филип (69) пък оформи крайния резултат с втория си гол в мача след пас на Махмуд Дахуд.

Така Дортмунд събра 10 точки и заради значително по-добрата си разлика задмина на върха Хановер 96, който има същия актив. Кьолн е на дъното без нито една спечелена точка.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!