Борусия (Дортмунд) направи феноменален обрат и спечели с 3:2 при визитата си на Айнтрахт (Франкфурт) в мач от 18-ия кръг на германската Бундеслига.

На почивката „жълто-черните“ губеха с 0:2 след попадения на Рафаел Боре (15, 24).В 30-ата минута резултатът можеше да стане и 3:0, но Еван Н`Дика стреля в десния стълб.

Нещата се обърнаха тотално през второто полувреме. Гостите върнаха един гол чрез Торган Азар (71), а в самия край стигнаха до трите точки чрез Джуд Белингам (87) и Махмуд Дахуд (90).

След края на двубоя се стигна до разправия между футболисти на двата отбора, а Холанд бе най-деен в сцените, но не получи втори жълт картон.

Така разликата с Байерн бе съкратена на 6 точки, след като снощи баварците загубиха с 1:2 от Борусия (Мьонхенгладбах) в Мюнхен. Айнтрахт вече е седми с 27 точки, на една зад Унион (Берлин) и на две пред РБ Лайпциг.