Борусия (Дортмунд) обърна и срази у дома РазенБалшпорт Лайпциг на старта на новия сезон в германската Бундеслига.

Гостите шокираха вестфалци още в първите секунди с гол на Жан-Кевин Огустен (1). След това играчите на Лусиен Фавре взеха нещата в свой ръце и направиха не само пълен обрат, но и разбиха съперника. Махмуд Дахуд (21) изравни след пас на Шмелцер, а в 40-аъа минута Марсел Забитцер си вкара автогол. Малко преди почивката новото попълнение Аксел Витсел (43) направи резултата 3:1.

През втората част Борусия продължи да доминира на своя „Сигнал Идуна Парк“, но стигна до само още едно попадение, а то падна в добавеното време и бе дело на Марко Ройс след асистенция на Санчо.

В следващия кръг Дортмунд гостува на Хановер 96, а „червените бикове“ са домакини на новака Фортуна Дюселдоф.