Байерн е вторият полуфиналист за Купата на Германия. На стадион "Фелтинс Арена" в Гелзенкирхен баварците надделяха с 1:0 над Шалке 04 след гол в края на първото полувреме на Джошуа Кимих.

Избраниците на треньора Ханзи Флик имаха възможности да спечелят и по-убедително, но направиха някои пропуски пред вратата на домакините. "Сините" също могат да съжаляват, тъй като не реализираха нито един от открилите им се шансове, а и тяхно попадение бе правилно отменено заради засада.

Така Байерн се класира на полуфиналите за Купата на Германия, където по-рано място намери и четвъртодивизионният Саарбрюкен, елиминирал Фортуна (Дюселдорф) след драма с дузпи. В редовното време и след продълженията срещата беше 1:1, а при ударите от бялата точка домакините надделяха със 7:6.