ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Ето как прогнозираха мача представителите на Ефбет Лига в играта на БЛИЦ Звездна лига

Борусия (Дортмунд) разби у дома Борусия (Мьонхенгладбах) с 5:2 в регионалния сблъсък от 32-ия кръг на германската Бундеслига и отново диша във врата на лидера Байерн, който има само точка аванс на върха. Дониел Мален (5) откри резултата, а Джуд Белнигам (18-дузпа) удвои. Себастиан Алер (20, 32) оформи класиката и след това добави нов гол. След това "жълто-черните" намалиха оборотите и след почивката "жребчетата" върнаха два гола чрез Рами Бенсебайни (75) и Ларс Щиндъл (86), но Джовани Рейна (90+5) оформи крайния резултат.

Дортмунд стартира ударно и поведе още в петата минута с първото реално голово положение. Юлиан Брандт комбинира със Себастиан Алер, който стигна до границата на наказателното поле и стреля, но се получи рикошет в играч на „жребчетата“, а измъкналият се от засадата Дониел Мален с глава вкара за 1:0. Седем минути по-късно гостите пропуснаха да изравнят, след като Грегор Кобел спаси удар на Реми Бенсабайни. „Жълто-черните“ организираха контраатака минута по-късно, при която Джуд Белингам получи на левия фланг, напредна на скорост, влезе навътре и стреля ниско и опасно, но топката профуча покрай лявата греда на Олшовски.

В 18-ата минута Юлиан Брандт проби добре отдясно и комбинира със Себастиан Алер, който си пое много елегантно топката обръщайки се и след това беше повален от Флориан Ноухаус, а съдията отсъди дузпа. С изпълнението се зае Джуд Белингам, който бе точен за 2:0. След по-малко от 120 секунди резултатът стана класически след много красив гол на Себастиан Алер, който получи топката от Дониел Мален.

Домакините нямаха намерение да спират и в 32-ата минута Зюле намери Брандт в половината на гостите, а той с едно докосване изведе Мален отдясно. Крилото центрира към границата на вратарското поле на първа греда, където Алер бе изпуснат от Марвин Фридрих и с десния крак засече от въздуха във вратата за 4:0. Пет минути по-късно Мален стреля силно пред наказателното поле, но този път Олшовски изби в корнер.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

След почивката Дортмунд намали оборотите, а гостите заиграха по-добре и вкараха гол в 75-ата минута, когато Рами Бенсебайни получи хубаво диагонално подаване отляво в наказателното поле, финтира Джовани Рейна, който обаче го препъна и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана потърпевшият, който изпълни без проблеми за 4:1.

Само минута след попадението играчите на Един Терзич бяха на косъм да получат нов гол. Ларс Щиндъл направи прекрасно извеждащо подаване между трима играчи на Дортмунд за влезлия преди секунди Лука Нетц отдясно в наказателното поле, а младият германец се озова сам срещу Кобел и го прехвърли. Топката обаче бе слаба и малко преди голлинията Зюле я изчисти.

В 86-ата минута Ларс Щиндъл вкара втори гол за гостите след асистенция на Лукас Нетц. В добавеното време обаче домакините се събудиха и четвъртата минута от него Джовани Рейна оформи крайния резултат.

След успеха си Дортмунд събра 67 точки и отново е на една зад лидера Байерн. Мьонхенгладбах е на 11-ата позиция с 39 точки.

БОРУСИЯ (ДОРТМУНД)  – БОРУСИЯ (МЬОНХЕНГЛАДБАХ) 5:2
1:0 Дониел Мален (5), 2:0 Джуд Белингам (18-дузпа), 3:0 Себастиан Алер (20), 4:0 Себастиан Алер (32), 4:1 Рами Бенсебайни (75-дузпа), 4:2 Ларс Щиндъл (86), 5:2 Джовани Рейна (90+4)