Завърналият се в елита Хановер 96 е четвъртият тим, който остава с пълен актив след втория кръг в германската Бундеслига. Играчите на Андре Брайтенрайтер надвиха бившия му тим Шалке 04 с 1:0 на свой терен и записаха втори успех за сезона.

През първата част нито един от двата отбора не успя да реализира някое от положенията си и не се стигна до гол. След почивката появилият се кат резерва бразилски нападател Жонатас (67) реализира победния гол за домакините още в дебюта си. 28-годишният футболист е най-скъпият трансфер в историята на клуба, който го привлече тази седмица от Рубин (Казан) за 9 милиона евро.

След успеха си Хановер 96 е четвърти в класирането, нареждайки се зад Борусия (Дортмунд), Байерн и Хамбургер, които също имат пълен актив от 6 точки, но са с по-добра голова разлика. Шалке 04 е осми със спечелените си 3 точки от първия кръг.

ВСИЧКИ ТРАНСФЕРИ В БУНДЕСЛИГАТА ОТ ЛЯТО 2017 - ТУК!

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!