Херта победи гостуващия Айнтрахт (Франкфурт) с 1:0 в последния съботен мач от 14-ия кръг в германската Бундеслига и нанесе на съперника втора поредна загуба.

Сръбският халф Марко Груич (40) реализира единствения гол през първата част на срещата след пас на Марвин Платенхардт. До края на мача „орлите“ от най-големия град в провинция Хесен не успяха да отвърнат на удара и си тръгнаха без точки от столицата Берлин.

След успеха си Херта събра 23 точки на и се изкачи на шестата позиция, изравнявайки се по този показател с днешния си съперник, който е пети заради по-добрата си голова разлика. И двата тима са само на две точки от четвъртия РазенБалшпорт Лайпциг, загубил с 0:3 при визитата си на Фрайбург.