Хофенхайм победи гостуващия Борусия (Дортмунд) с 3:1 в последния 34-и кръг от германската Бундеслига и завърши на трето място пред съперника в крайното класиране. Хърватинът Андрей Крамарич (26) изведе домакините напред в резултата на „Рейн-Некар Арена” в Зинсхайм след пас на Марк Ут. След почивката Марко Ройс изравни (58) след подаване на Рафаел Герейро. Унгарецът Адам Салай (63) след асистенция на Крамарич и чехът Павел Кадержабек (73) осигуриха победа за Хофенхайм, който заради по-добрите си показатели в директните двубои завърши трети пред Дортмунд. И двата тима приключиха сезона с по 55 точки и ще играят в Шампионската лига, но вестфалци останаха четвърти в крайното класиране.

В същото време Байер (Леверкузен) също събра 55 точки след домакинския си успех над Хановер 96 с 3:2, но остана пети заради по-лоша голова разлика и ще играе догодина в Лига Европа. Лукас Аларио (3, 18) се разписа на два пъти за „аспирините”, а един гол добави немският национал Юлиан Брандт (55). В добавеното време на срещата гостите върнаха две попадения чрез Никлас Фюлкруг (90+1) и асистиралият му Мартин Харник (90+4) след пас на Линтон Майна. Хановер 96 завърши сезона 13-и с 39 точки.

Вицешампионът от предния сезон РазенБалшпорт Лайпциг също имаще илюзорни шансове за четвъртата позиция и класиране за Шампионската лига. След победите на Хофенхайм и Леверкузен обаче всички надежди за „червените бикове” бяха свързани само с шестото място и участие в Лига Европа. Това стана факт след повече от убедителната победа с 6:2 при гостуването на Херта в Берлин. Дайот Упамекано (2) рано изведе гостите напред в резултата след пас на Кевин Кампъл, но Ведад Ибишевич (4) бързо изравни след подаване на Марвин Платенхарт. Адемола Луукман (8) и Жан-Кевин Огустен (22) предрешиха нещата още преди почивката, а след нея Тимо Вернер (49), Огустен (54) и Брума (82) вкараха нови три гола за „червените бикове”. Между попаденията на последните двама Саломон Калу (64) вкара втори гол за „старата дама” след нова асистенция на Платенхарт. Така тимът от Берлин завърши десети с 43 точки, а РБ Лайпциг остана шести с 63 точки.

Айнтрахт (Франкфурт) падна с 0:1 при визитата си на Шалке 04 и ще трябва да се надява да спечели финала за Купата на Германия срещу Байерн след седмица, ако иска да участва в Лига Европа в следващия сезон. В противен случай седмият Щутгарт ще грабне последната немска квота за втория по сила европейски клубен турнир. Гуидо Бургщалер (26) вкара единствения гол в днешния мач за победата на „миньорите” от Гелзенкирхен, които още преди този мач си бяха гарантирали сребърните медали и завършиха втори с 63 точки. „Орлите” опитаха всичко по силите си да стигнат поне до реми, но в крайна сметка загубиха и завършват осми с 49 точки.