Щутгарт спечели убедително с 4:1 при визитата си на Байерн в последния 34-и кръг и вгорчи празненствата на баварците в Мюнхен за спечелената им доста по-рано рекордна 28-а шампионска титла. Домакините представиха в този мач титулярните си екипи за следващия сезон 2018/19.

Даниел Гинчек (5) рано изведе швабите напред в резултата след пас на Донис, но Корентен Толисо (21) изравни след асистенция на Роберт Левандовски. Още преди почивката Анастасиос Донис (42) пак даде аванс на гостите. През втората част пък Чадрак Аколо (52) след пас на Инсуа и отново Даниел Гинчек (55) сложиха точка на спора.

Баварците не успяха да направят загубата си по-почетна, но въпреки това след мача получиха „сребърната салатиера” и празнуваха като шампиони на Германия. Щутгарт завърши седми с 51 точки и ще участва в Лига Европа, ако Байерн победи Айнтрахт (Франкфурт) във финала за Купата на Германия след седмица в Берлин.