Кьолн прекъсна серия от три поредни загуби във всички турнири след домакинска победа над Аугсбург с 3:2 в среща от десетия кръг в Бундеслигата. Кьолн събра 16 точки, а Аугсбург остава с 13 в актива си в германското първенство.

Гостите поведоха с попадение на Флориан Нидерлехнер в 14-ата минута, а пет по-късно можеха да водят с 2:0, но попадението на Карлос Груесо не бе зачетено заради засада след преразглеждане на ситуацията със системата за видеоарбитраж – ВАР.

Останалите четири гола в мача паднаха след почивката. Щефен Тигес изравни за Кьолн в 47-ата минута, три по-късно нападателят пропусна нова отлична възможност, а в 61-ата Денис Хюсеинбашич не сгреши и даде преднина от 2:1 за домакините. Седем минути по-късно Даниел Калигури върна Аугсбург в мача с попадение за 2:2, но в 81-ата минута с втория си гол в мача Тигес донесе победата за Кьолн.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!