Шалке 04 изпусна 2 гола аванс и допусна пълен обрат, губейки у дома от Байер (Леверкузен) с 2:3 в регионалното дерби помежду им от 31-ия кръг на германската Бундеслига.

Камерунският нападател Ерик-Максим Чупо-Мотинг (14) и Лерой Сане (29) след асистенции на Мак Майер изведоха „миньорите” напред в резултата, който остана непроменен до края на първата част.

След почивката „аспирините” взеха нещата в свои ръце и изравниха в рамките на само две минути чрез Юлиан Брандт (54) и асистиралия му Карим Белараби (56) след пас на Хенрихс. Обратът стана пълен с гол на Хавиер Ернандес – Чичарито (60), възползвал се от асистенция на Юлиан Брандт.

До края на мача „кралскосините” опитаха да установят натиск и да стигнат поне до точката, но нямаха сили за трети изравнителен гол.

След успеха си Леверкузен направи сериозна крачка към Шампионската лига, утвърждавайки се на третото място във временното класиране с 54 точки. Шалке 04 е седми с 45 точки.

Резултати, програма и класиране в Германия - ТУК !!!