Майнц се спаси от изпадане след победа с 3:1 при визитата си на Волфсбург в последния 34-и кръг на германската Бундеслига. Бохум пък ще играе плейоф за оставане в елита срещу третия от Втора Бундеслига, след като загуби с 1:4 при визитата си на Вердер, а Унион Берлин постигна драматичен успех с 2:1 срещу гостуващия Фрайбург.

В 18-ата минута Волфсбург поведе в резултата. Якуб Камински центрира в пеналтерията. Кевин Паредес овладя и с хубав удар в долния десен ъгъл не остави шансове на вратаря на гостите.

Майнц изравни седем минути по-късно. Браян Груда стреля от границата на наказателното поле и прати изпълнението си в левия ъгъл. В 72-ата гостите стигнаха до пълен обрат след гол на Сеп ван ден Берг от близко разстояние. След още 13 минути Майнц официализира успеха си. Груда намери Джонатан Буркард, а той с изстрел с оформи крайния резултат.

С победата Майнц се изкачи до 13-ото място в таблицата, а Волфсбург завърши на 12-та позиция.

Бохум ще играе на плейоф, след като допусна тежка поражение като гост от Вердер Бремен с 1:4, а Унион Берлин стигна до драматичен успех в добавеното време срещу Фрайбург, за да се измъкне от опасната зона заради по-добрата си голова разлика.

Хайденхайм завърши с победа сезона, след като записа успех срещу Кьолн с 4:1 и финишиа на осмата позиция, която може да го прати и в Лигата на конференциите, ако Леверкузен победи Кайзерслаутерн във финала на турнира за Купата на Германия.