Борусия (Дортмунд) спечели с 2:1 гостуването на Майнц от 17-ия кръг в Бундеслигата. В герой за "жълто-черните" се превърна Джовани Рейна. 20-годишният американец реализира победното попадение в третата минута на добавеното време, разписвайки се след асистенция на преборилия рака Себастиан Алер.

Рейна бе герой за Борусия и преди дни. Талантът вкара четвъртия гол във вратата на Аугсбург в неделя при успеха на Борусия с 4:3. Той е син на бившия футболист на Леверкузен, Волфсбург и Манчестър Сити Клаудио Рейна.

Двубоят тази вечер започна вихрено и двата тима си размениха по един гол още в началото. Във втората минута Джа-Сун Лий се разписа за Майнц, а в четвъртата Юлиан Риерсон изравни за гостите от Дортмунд. След дълго затишие "жълто-черните" все пак стигнаха до трите точки. В 93-ата минута Алер отклони топката с глава след ъглов удар към Джовани Рейна, който отбеляза за крайното 2:1 за Борусия. "Жълто-черните" сe изкачиха на третото място с 31 точки, а Майнц е на 12-ата позиция с 20.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!