Байер (Леверкузен) изпусна два гола аванс и загуби с 2:3 у дома от Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от 18-ия кръг на германската Бундеслига.

Защитникът Джонатан Та (31) след центриране на Хакан Чалханоглу и Хавиер Ернандес – Чичарито (34), след асистенция на Карим Белараби дадоха комфортна преднина на „аспиринте” още преди почивката.

„Жребците” обаче сътвориха невероятен обрат през втората част за по-малко от 20 минути след два гола на капитана си Ларс Щиндъл (52, 58), разписал се след топовен шут и с глава при центриране на Оскар Вендт, и бразилеца Рафаел (71) след подаване на Кристоф Крамер. До края на мача усилията на домакините в търсене на изравнителен го не дадоха резултат.

След първия си успех като гост този сезон Борусия (Мьонхенгладбах) се изкачи на 13-а позиция с 20 точки. Байер (Леверкузен) регистрира четвърта домакинска загуба през кампанията и е на осма позиция с 24 точки преди останалите срещи от кръга.