Четвъртодивизионният Хомбург се наложи над елитния Дармщат с 3:0 в двубой от фазата на 1/32-финалите в турнира за Купата на Германия. По този начин „лилиите“ се превърнаха в четвъртият отпаднал отбор от Бундеслигата след Бохум, Аугсбург и Вердер Бремен.

Маркус Мендлер даде аванс на Хомбург още в 10-ата минута, като Дармщат не успя да намери аргумент да изравни резултата до края на първото полувреме. В 49-ата минута Михаел Хайлиг удвои аванса на отбора, който се състезава в Регионалната Зюдвест лига. Фил Харес вкара третото попадение за Хомбург в 81-ата минута.  Филип Стойикович изпусна дузпа за Дармщат в 89-ата минута.

В другите срещи от понеделник вечер Хофенхайм спечели убедително с 4:1 при визитата си на Любек, Магдебург отстрани като гост Регенсбург с 2:1, а Кьолн с измъчи и елиминира Оснабрюк с 3:1 след продължения.