Щутгарт победи Борусия (Дортмунд) с 2:0 у дома в дербито от 1/8-финалите за Купата на Германия.

Срещата между третия и петия в Бундеслигата предложи куп положения, от които се възползваха домакините.

Марсел Забицер удари гредата на вратата на Щутгарт в 20-ата минута, а седем минути след почивката Серу Гираси пропусна чудесна възможност за домакините.

Малко след това обаче не сбърка и откри резултата с удар в долния десен ъгъл (1:0).

Само пет минути след това Никлас Фюлкруг се разписа за Борусия, но попадението му беше отменено заради засада след преглед на ситуацията с ВАР.

Силаш вкара втори гол за Щутгарт в 78-ата минута (2:0) и уби интригата.

Борусия (Дортмунд) е поредният фаворит за трофея, който напуска борбата след Байерн (Мюнхен) отпаднал в предишния кръг от третодивизионния Саарбрюкен.

Всички резултати от турнира за Купата на Германия днес:

Байер Леверкузен - Падерборн 3:1
Саарбрюкен - Айнтрахт 2:0
Херта Берлин - Хамбургер (5:3 след дузпи) 2:2 в редовното време, 3:3 след продължения
Щутгарт - Борусия (Дортмунд) 2:0