Щутгарт и носителят на Купата на Германия РБ Лайпциг завършиха 1:1 в първи мач от неделния ден на първия кръг в Бундеслигата.

На „Мерцедес-Бенц Арена“ точен за гостите бе звездата на тима Кристофър Нкунку (8) още в началото след пас на Дани Олмо, а за домакините изравни Науиру Ахамада (31).

В добавеното време на първата част Константинос Мавропанос стреля от границата на наказателното поле, но ударът му срещна лявата греда.

След час игра Тиаго Томас падна в наказателното поле на гостите след съприкосновение със защитник на Лайпциг. Съдията отиде да прегледа ситуацията с ВАР, но и след това не посочи бялата точка.

В 66-ата минута гостите имаха шанс отново да поведат в резултата. Нкунку засече подаване в наказателното поле, но Мюлер бе на мястото си и спаси. До края на мача и двата отбора не успяха да стигнат до успеха.

РЕЗУЛТАТИ И ГОЛМАЙСТОРИТЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА, 1 КРЪГ:

От петък
Айнтрахт (Франкфурт) - Байерн 1:6
0:1 Кимих (5), 0:2 Павар (10), 0:3 Мане (29), 0:4 Мусиала (35), 0:5 Гнабри (43), 1:5 Коло Муани (64), 1:6 Мусиала (83)