РазенБалшпорт Лайпциг спечели с 3:2 при визитата си на Майнц в среща от междинния 27-и кръг в германската Бундеслига и дръпна с 4 точки пред третия Хофенхайм и с 5 пред четвъртия Борусия (Дортмунд). През първата част нямаше попадения, а след почивката настъпи голов спектакъл. Марсел Забитцер (48) и Тимо Вернер (52) след асистенции на Емил Форсберг дадоха сериозен аванс на гостите. Жайро Самперио (69-дузпа) намали, но Наби Кейта (81) възстанови преднината от два гола на „червените бикове” след пас на Юсуф Поулсен. В 89-ата минута Гбамен от домакините бе изгонен с директен червен картон, а в добавеното време Йошинори Муто (90+1) оформи крайния резултат. След загубата си Майнц е 15-и с 29 точки. РБ Лайпциг остава втори с 55 точки.

Борусия (Мьонхенгладбах) излъга гостуващия Херта с 1:0 в друга среща от кръга. Ласло Бенес (16) вкара победния гол за „жребчетата” след пас на Ларс Шиндъл, а тимът събра 36 точки и се изкачи на девета позиция. Херта е на шесто място с 40 точки.

Волфсбург загуби у дома от Фрайбург с 0:1. Попадението за брайзгауци реализира Флориан Нидерлехнер (78) след подаване на Нилс Петерсен. Така те вече имат 38 точки и заемат седма позиция. „Вълците” са 13-и с 30 точки.

Аугсбург загуби от гостуващия Инголщад с 2:3 в своеобразно баварско дерби. Сони Кител (24) и Алмог Коен (35, 67) предрешиха изхода на срещата в полза на гостите, а Пол Вергхаег (76-дузпа)и Халил Алтънтоп (81) върнаха надеждите на домакините, които обаче така и не успяха да стигнат до изравнителен гол. След успеха си Инголщад остава предпоследен с 25 точки, но вече само на 4 зад 15-ия Майнц, който е на спасителна позиция. Аугсбург е 16-и също с 29 точки.

Опашкарят Дармщад пък загуби у дома от Байер (Леверкузен) с 0:2. Юлиан Брандт (15) и асистиралият му Кевин Фоланд (56) реализираха попаденията за „аспирините”, които са десети с 35 точки. „Лилиите” остават последни с 15 точки и вече може би мислят за Втора Бундеслига.