Борусия (Дортмунд) надви Хамбургер с 3:0 в мач от 27-ия кръг на германската Първа бундеслига. Първото попадение заби Гонсало Кастро още в 13-ата минута. Халфът се разписа след перфектно изпълнение от пряк свободен удар,с което направи безпомощен вратарят на гостите Рене Адлер за 1:0.

В 81-ата минута Шинджи Кагава реши всичко. Японецът засече в мрежата прострелно подаване отляво на Обамеянг. Именно габонецът изработи гола, след като отне топката от защитник на Хамбургер и проби по фланга.

Самият Обамеянг оформи крайното 3:0 във 2-ата минута на добавеното време. Този път той и Кагава си размениха ролите. Японецът го изведе с дълъг пас зад защитата на съперника и Пиер-Емерик излезе сам срещу стража Адлер и го преодоля хладнокръвно.

Борусия е на 4-о място във временното класиране с 50 точки. Хамбургер остава 14-и с 30 т.

Хубав гол на Милош Йоич донесе успеха и на Кьолн в домакинството на Айнтрахт (Франкфурт) с 1:0. Сърбинът вкара с топовен шут от границата на пеналта след неудачно избита топка от отбраната на гостите.

Вердер разби Шалке с 3:0. Чешкият национал Теодор Гебре Селасие откри в 24-ата минута, а  Макс Крузе (76) и Макс Егещайн (80) довършиха "кралскосините".