Аугсбург постигна изключително важна победа като гост над Шалке с 3:0. Тимът на Хайко Херлих спря серията си от четири поредни поражения и се изкачи на 7 точки над зоната на изпадащите отбори. Шалке пък вече в девет поредни мача в Бундеслигата не стига до победа.

Мачът започна отлично за гостите. В 6-ата минута Едуард Льовен изпълни отлично пряк свободен удар и реализира във вратата на Шуберт.

Гостите бяха по-активни през цялата среща и стигнаха до още две попадения, макар те да дойдоха в заключителните минути. Първо в 76-ата резервата Саренрен-Базее прати топката в противниковата мрежа след лошо изчистване на Салиф Сане.

В добавеното време Кордова отне топката от Левент Мерждан, излъга вратаря на Шалке и оформи крайното 3:0 за Аугсбург.