Унион (Берлин) излезе на трето място в класирането в шампионата на Германия, въпреки че завърши 1:1 у дома срещу Бохум в мач от 28-ия кръг на германската Бундеслига.

Положенията пред двете врати следваха едно след друго, като един път и гредата помогна на гостите да не допуснат попадение. Дълбоко в допълнителното време на първата част Йосип Юранович даде аванс в полза на столичани.

В 54-ата минута Бохум получи правото да изпълни дузпа, която беше превърната в гол от Кевин Щогер.

Седем минути по-късно Унион остана с човек по-малко на терена заради втори жълт и съответно червен картон на Паул Жакел.

В 66-ата минута гол за берлинчани беше отменен заради засада и консултация с видео асистент арбитъра.

След това равенство Унион е трети с 52 точки има една повече от РБ Лайпциг. Бохум е на 15-то място в класирането с 27 точки.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!