Унион (Берлин) обърна като гост РазенБалшпорт Лайпциг с 2:1в мач от 20-ия кръг на германската Бундеслига и отново диша във врата на шампиона Байерн, чиято преднина на върха е само една точка.

Бенямин Хенрикс (24) изведе считаните за фаворити от букмейкърите „бикове“ след пас на Андре Силва.

След почивката Яник Хаберер (62) изравни с удар от далечна дистанция, а Робин Кнохе (72-дузпа) направи обрата пълен, като наказателният удар бе за игра с ръка на Мохамед Симакан.

Марсел Халстенберг намери Юсуф Полсен, който излизаше сам срещу опразнената врата и не пропусна да вкара в 80-ата минута, но голът на датчанина не бе зачетен заради засада при изграждането на атаката.

След този успех Унион отново е втори с 42 точки и само на една от лидера Байерн. РБ Лайпциг е пети с 36 пункта.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!