Арда Кърджали победи Хебър Пазарджик с 2:1 у дома в мач от четвъртия кръг на efbet Лига. Домакините поведоха с голове на Станислав Иванов и Илкер Будинов, а гостите върнаха гол чрез Набил Макни, но това не им стигна и за точка.

Така Арда записа втори успех при второто си домакинство в Кърджали, докато Хебър остава без успех от началото на сезона, като има три загуби и едва едно равенство.

Воденият от Александър Тунчев отбор събра 6 точки, с които се изкачи на шестото място във временното класиране, докато момчетата на Веселин Великов са 14-и с 1 точка. В следващия кръг Арда гостува на Спартак Варна, а Хебър играе с Ботев Пловдив.

В осмата минута Арда имаше много добра възможност да излезе напред в резултата, след като Илкер Будинов намери Станислав Иванов във вратарското поле, но той не успя да нанесе точен удар и прати топката в аут.

В 14-ата минута Борислав Цонев стреля директно от пряк свободен удар и прати топката точно под напречната греда в горния десен ъгъл, но Петър Дебърлиев бе застанал добре и изби в корнер.

В 17-ата минута Арда получи дузпа за нарушение на Уилям Фонкеу срещу Борислав Цонев. С изпълнението се нагърби Тонислав Йорданов, който изпълни в 19-ата минута, но ударът му в десния ъгъл бе спасен от Дебърлиев.

В 37-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Борислав Цонев получи отляво и пусна успореден пас, с който Мартин Михайлов не се справи, топката стигна до Станислав Иванов, който отблизо се разписа за 1:0.

В 49-ата минута Хебър най-сетне застраши вратата на Арда. Октай Хамдиев напредна през центъра, след което нанесе удар към близкия ляв ъгъл, но топката срещна мрежата от външната ѝ страна.

Три минути след това Арда отбеляза и второ попадение. Тонислав Йорданов с едно докосване намери Илкер Будинов, който получи много свободно пространство, напредна и с удар към долния десен ъгъл покачи на 2:0.

В 71-вата минута Хебър успя да се възползва от натиска, който създаде, и успя да върне едно попадение. Набил Макни получи пас от Уилям Фонкеу, след което шутира към горния десен ъгъл и вкара третия си гол в три мача.

До края на срещата Арда създаде няколко нелоши ситуации, с които опита да реализира трето попадение във вратата на Хебър, но това така и не се случи. Въпреки това, домакините достигнаха до трите точки.

АРДА - ХЕБЪР 2:1

1:0 Станислав Иванов (37)

2:0 Илкер Будинов (52)

2:1 Набил Макни (71)

По интересното по минути

1 - Начало на мача

8 - Станислав Иванов от домакините получи отлично центриране от Илкер Будинов отдясно, но от вратарското поле не успя да отправи точен удар.

17 - Арда получи дузпа за нарушение на Уилям Фонкеу срещу Борислав Цонев. С изпълнението се нагърби Тонислав Йорданов, който изпълни в 19-ата минута, но ударът му в десния ъгъл бе спасен от Дебърлиев.

37 - ГОЛ за Арда! Борислав Цонев получи отляво и пусна успореден пас, с който Мартин Михайлов не се справи, топката стигна до Станислав Иванов, който отблизо се разписа за 1:0.

45+4 - Край на първото полувреме

-------------------------

46 - Начало на второто полувреме

52 -   ВТОРИ ГОЛ за Арда! Тонислав Йорданов с едно докосване намери Илкер Будинов, който получи много свободно пространство, напредна и с удар към долния десен ъгъл покачи на 2:0.

71 - ГОЛ за Хебър! Гостите се възползваха от натиска, който създадоха, и успяха да върне едно попадение. Набил Макни получи пас от Уилям Фонкеу, след което шутира към горния десен ъгъл и вкара третия си гол в три мача.

90+5 Край на мача. Победа за Арда с 2:1

АРДА
: 1. Анатолий Господинов (К) , 8. Йозгюр Аксака (74 - 7. Стефан Статев, 10. Борислав Цонев , 17. Илкер Будинов ( 74 - 2. Густаво Каскардо), 18. Джелал Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов ( 66 - 9. Чинонсо Офор), 23. Емил Виячки, 33. Иван Тилев , 35. Димитър Велковски, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 99. Станислав Иванов

Резерви: 13. Петър Петров, 2. Густаво Каскардо, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 7. Стефан Статев, 9. Чинонсо Офор, 11. Борис Тютюков, 30. Иво Казаков, 34. Сарп Полат

Треньор: Александър Тунчев

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев (К), 7. Олексий Збун , 55. Мартин Михайлов , 23. Калоян Пехливанов, 24. Енцо Ел Фатахи, 15. Уилям Фонкеу, 20. Милен Гамаков ( 82 - Шейх Диаманка), 70. Набил Макни, 77. Октай Хамдиев (59 - 8. Кристиан Андонов, 10. Атанас Кабов, 84. Калоян Кръстев ( 59 - 11. Душан Вукович

Резерви: 97. Марсио Де Роса  2. Иван Дишков, 4. Костадин Величков, 8. Кристиан Андонов, 11. Душан Вукович, 14. Янко Ангелов, 19. Георги Стайков, 21. Божидар Пенчев, 29. Шейх Диаманка

Треньор: Веселин Великов

Кърджали, ст. „Арена Арда“
Съдия: Мариян Гребенчарски

Легенда:  - гол,  - автогол,   - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР