ЦСКА и Левски излизат един срещу друг за втори път на 19 октомври. Първият мач е през 2013 година, когато „армейците“ газят с 3:0. Треньорът на тима е повече от добре познат – Стойчо Младенов.

ЦСКА поваля вечния си съперник само в рамките на 6 минути. Най-напред Емил Гъргоров извежда с перфектен пас зад защитата Неманя Милисавлевич. Сърбинът овладява и с прецизен изстрел открива резултата.

Натискът на ЦСКА продължава и вторият гол не закъснява. В 35-ата минута е извършено нарушение срещу Гъргоров на самата аутлиния. Марсиньо центрира от фаула в наказателното поле, където Апостол Попов засича топката във вратата – 2:0.

В 37-ата минута ЦСКА довършва Левски с трети гол. Милиев прави груба грешка в защита, от която се възползва Марсиньо. Бразилецът открадва топката и я подава на непокрития Гъргоров, който опъва мрежата зад Блажевич за трети път.

„Сините“ не знаят къде се намират. През второто полувреме те нямат никакви възможности за гол. Напротив – атакува пак ЦСКА и четвъртото попадение виси на косъм, но не пада.