Алавес и Севиля завършиха 1:1 в среща от 26-ия кръг на испанската Примера дивисион. Така андалусийците останаха на 4 точки зад новия лидер Барселона и на 3 зад вече отстъпилия на втора позиция Реал (Мадрид), който все още е с мач по-малко на сметката си.

Севиля поведе в 23-ата минута, когато се разписа Уисам бен Йедер. Той получи перфектен пас от Сарабия, защитниците на домакините очакваха засада, но Бен Йедер беше покрит. Нападателят навлезе в пеналта и с шут по диагонала преодоля вратаря Пачеко за 0:1.

Четвърт час преди края баските успяха да изравнят. Сърбинът Александър Катай се разписа за 1:1, след като се възползва от груба грешка на стража Рико и вкара в празната врата.

Севиля остава на трета позиция с 56 точки, лидерът Барселона има 60, Реал (Мадрид) е с 59. Алавес е 11-и с 34 т.