Атлетик (Билбао) удари у дома Севиля с 3:1 в изключително нервен мач от последния кръг на Примера дивисион, гарниран с 3 червени картона.

Ариц Адуриз откри резултата в 11-ата минута и удвои за домакините в 31-ата. Това изнерви гостите и Коке си изкара директен червен картон в 34-ата минута. Съотборникът му Тимотее Колоджейджак го последва, също с директен червен картон, в 58-ата минута, след като три минути по-рано Хуан Муньос намали на 2:1.

В 71-ата минута Раул Гарсия оформи крайното 3:1 за Атлетик, а в 90-ата минута и Микел Рико от домакините пое към съблекалните заради директен червен картон.

Атлетико (Мадрид) завърши сезона в Испания на третото място с победа у дома над Селта с 2:0.

Първото полувреме завърши без гол, а "дюшекчиите" решиха всичко в началото на втората част. Тогава първо Фернандо Торес откри в 51-ата минута, а Антоан Гризман удвои три минути по-късно.

В крайното класиране Атлетико (Мадрид) е трети с 88-точки, Атлетик (Билбао) е пети с 62, Селта - шести с 60, а Севиля - седми с 52.

Резултати, програма и класиране в Испания - ТУК !!!