Атлетик Билбао и Виляреал завършиха 1:1 в мач от 31-ия кръг на испанската Ла Лига.

В 9-ата минута от мача на „Сан Мамес“ гостите получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Бенат Прадос срещу Алехандро Баена. Зад топката застана Жерард Морено, но ударът му срещна левия страничен стълб.

В средата на първото полувреме Билбао пропиля страхотен шанс, при който Иняки Уилямс получи топката, но ударът му бе спасен от Филип Йоргенсен.

Секунди след почивката червен картон получи Санти Комесаня от Виляреал и с числен превес домакините поведоха в 67-ата минута, когато Горка Гурусета намери Ойян Сансет в наказателното поле и той от чиста позиция прати топката в опразнената врата.

Виляреал обаче не се предаде и в 94-ата минута стигна до дузпа след игра с ръка на Юри Берчиче. Зад топката застана Дани Парехо, който за разлика от Морено, не сбърка и направи резултата 1:1, носейки точката на „жълтата подводница“.

С това равенство Атлетик заема 5-ото място във временното класиране с 57 точки, докато Виляреал е 9-и с 39 точки в актива си.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!