Атлетико (Мадрид) разби гостуващия Осасуна с 3:0 в двубой от 35-ия кръг на испанската Ла Лига и изпревари Реал (Мадрид) на второто място със 72 точки.

Победата на „дюшекчиите“, дошла след попадения на Яник Ферейра Караско (44), Саул Нигес (62) и Анхел Корея (82), отдалечи Осасуна от зона Европа, като памплонци остават на 9-ото място с 47 точки на сметката си.

В 11-ата минута Саул Нигес стреля от границата на наказателното поле, но топката се отби от левия страничен стълб, а минута по-късно втори гол на Мората не бе зачетен заради засада.

Атлетико продължи да натиска, а в 17-ата минута Антоан Гризман разтресе десния страничен стълб.

„Дюшекчиите“ все пак поведоха в 44-ата минута, когато Антоан Гризман пусна пас по конец към Яник Ферейра Караско, който на празна врата вкара за 1:0.

Две минути след изтичането на час игра една отскочила топка стигна до Нигес, който без да се колебае със силен шут я прати в горния десен ъгъл.

В 83-ата минута Родриго де Пол подаде към Анхел Корея, който с шут от границата на наказателното поле оформи крайния резултат 3:0 за домакините от Мадрид.

АТЛЕТИКО (МАДРИД) - ОСАСУНА 3:0
1:0 Яник Ферейра Караско (44), 2:0 Саул Нигес (62), 3:0 Анхел Корея (82)

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!