Лидерът Атлетико (Мадрид) се подхлъзна у дома и завърши 2:2 със Селта в мач от 22-ия кръг на испанската Ла Лига, спирайки серията си от осем шампионатни победи.

Двата отбора отправиха по два точни удара във вратата на своите съперници, но точно те се превърнаха и в голове. Санти Мина (13) изненадващо изведе гостите напред в резултата и те удържаха аванса си почти до края на първата част, в последните секунди на която Луис Суарес (45) изравни, засичайки центриране на Маркос Йоренте.

В началото на втората част Луис Суарес (50) реализира втори гол за пълния обрат, този път след подаване на Ренан Лоди. Уругваецът стана футболистът, достигнал най-бързо до 16 гола след само 17 мача. Преди това рекордът се държеше от Кристиано Роналдо през сезон 2009/2010, когато отбеляза 15 гола за Реал в първите 17 кръга.

Гостите от Виго имаха по-голям контрол на топката, но така и не успяваха да уцелят вратата на своите домакини. Десет минути преди края статистиката показваше 2:1 точни удара към двете врати, какъвто бе и резултатът на мача – 100-процентова успеваемост. В 82-ата минуха Хосе Мария Хименес отправи бомбен удар от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут. Малко преди края гостите направиха атака с много подавания. Солари подаде към Факундо Ферейра (89) и той преодоля вратаря Ян Облак за крайното 2:2.

След равенството Атлетико събра 51 точки на върха и е на 8 пред Барселона и шампиона Реал. Селта заема 10-а позиция с 26 точки.