Атлетико (Мадрид) се развихри и спечели убедително с 5:0 срещу третодивизионния Райо Махадахонда като символичен гост на своя "Уанда Метрополитано", класирайки се за 1/8-финалите в турнира за Купата на Краля.

Матеус Куня (17) откри резултата след асистенция на Яник Ферейра Караско, а Ренан Лоди (26) удвои след пас на Тома Лемар. Луис Суарес (41) добави трети гол малко преди края на първата част. Уругваецът се възползва от извеждащо подаване на Маркос Йоренте.

"Дюшекчиите" продължиха да имат инициативата и след почивката, реализирайки още две попадения чрез Антоан Гризман (67) и Жоао Феликс (79), изведени съответно от Анхел Кореа и Ренан Лоди.

В други срещи от 1/16-финалите малко по-рано Атлетик (Билбао) победи с 2:0 при гостуването си на четвъртодивизионния Манча Реал, а Елче победи като гост Алмерия с 2:1 и също се класира напред в турнира.