С три гола преди почивката Атлетико (Мадрид) разби гостуващия Валядолид с 3:0 в мач от 18-ия кръг на испанската Ла Лигао.

Точни за "дюшекчиите" бяха Алваро Мората (18), Антоан Гризман (23) и Марио Ермосо (28), които се разписваха през пет минути.

Гризман продължи да пише история с екипа на Атлетико, след като асистира за първото попадение в срещата, а след това и сам се разписа. Така той за 12-и път в своята кариера вкара и асистира поне по веднъж в един и същи мач. Никой друг не е правил това с „червено-белия“ екип. Зад френския национал остават Серхио Агуеро (11), Диего Форлан (10), Фернандо Торес (9), Коке и Анхел Кореа (7).

През второто полувреме домакините от Атлетико можеха да направят победата си и по-убедителна, но пропуски пред вратата на съперника направиха Анхел Кореа и Яник Ферейра Караско.

Дебют за мадридчани направи новото попълнение Мемфис Депай. Нидерландецът се появи в игра в 75-ата минута на мястото на голмайстора Мората.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!