Атлетико (Мадрид) победи у дома Алмерия с 2:1 в среща от 29-ия кръг на испанската Ла Лига и скъси до две точки разликата с втория Реал (Мадрид).

Два гола на Антоан Гризман гарантираха успеха в полза на "червено-белите", а между двете попадения на французина автогол си вкара Хосе Хименес.

Още в петата минута Гризман се разписа след асистенция на Анхел Кореа, дошла след центриране от ъглов удар.

В 37-ата минута Хименес отклони топката във вратата на Атлетико след шут на Лео Баптищао.

Минута преди края на първата част отново Гризман върна аванса за домакините, а попадението беше разгледано от системата за видео арбитраж, след което беше признато за редовно.

Веднага след почивката Маркос Йоренте пропусна да увеличи головата сметка за домакините, които удариха греда след опит за гол на Яник Караско след точно един час игра.

След успеха "дюшекчиите" имат 60 точки на третата позиция и изостават на две след Реал (Мадрид).  Алмерия има актив от 30 точки на 17-та позиция в класирането, докато Атлетико Мадрид няма поражение в 13 последователни среща в първенството.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!