Атлетико (Мадрид) сложи край на лошата си серия от три мача без победа в испансия елит и се върна на победния път, след кат надви у дома Гранада с 1:0 в мач от 23-ия кръг на Примера дивисион.

При липсата на тримата основни нападатели Жоао Феликс, Диего Коста и Алваро Мората, наставникът на домакините Диего Симеоне бе избрал дуото в атака да бъде съставено от Анхел Корея и Витоло. В крайна сметка аржентинецът Корея (6) реализира и единствения гол в мача още при първата възможност за домакините след пас на Коке.

В 26-ата минута „дюшекчиите“ вкараха и второ попадение чрез Витоло, но то не бе зачетено заради засада. Атлетико продължи да бъде по-активен и до края на мача, но до други попадения не се стигна.

След успеха си тимът от Мадрид излезе на четвърто място с 39 точки. Гранада остава на десета позиция с 30 точки.