Барселона спечели с 1:0 гостуването на Майорка в мач от 19-ия кръг на Ла Лига. Люк де Йонг отбеляза в 44-ата минута, което се оказа достатъчно на каталунците да стигнат до трите точки. Преди това нидерландецът на два пъти уцели греда.

Големият герой обаче беше вратарят Марк Андре тер Стеген, който запази победата на Барса с блестящо спасяване в добавеното време, с което съхрани минималната преднина.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Треньорът Шави Ернандес едва събра единадесет здрави играчи за стартовия състав, като на резервната скамейка разполагаше само с трима футболисти, които имат поне една игрова минута за първия отбор през сезона.

Както вече стана ясно, в Барса има големи проблеми с коронавирус и контузии, като цели 17 играчи бяха аут за двубоя. Каталунците искаха отлагането на мача, но желанието им не беше изпълнено.

Шави заложи от първата минута на доста юноши, но и с екпериментален състав Барселона успя да измъкне победата. След доста трудния успех каталунците събраха 31 точки и се изкачиха на петата позиция във временното класиране в Ла Лига. Лидер с 46 е Реал (Мадрид). Майорка е на 15-ото място с 20 точки.

МАЙОРКА - БАРСЕЛОНА 0:1
0:1 Люк де Йонг (44)

МАЙОРКА: 1 Маноло Рейна, 15 Пабло Мафео, 5 Франко Русо, 24 Мартин Валент, 18 Жауме Коста, 12 Идрису Баба, 16 Родриго Баталия, 10 Антонио Санчес, 19 Кангин Лий, 14 Даниел Родригес, 22 Анхел

БАРСЕЛОНА: 1 Марк Андре тер Стеген, 4 Роналд Араухо, 3 Жерар Пике, 24 Ерик Гарсия, 22 Оскар Мингеса, 28 Нико, 21 Франки де Йонг, 6 Рики Пуч, 37 Илиас Ахомаш, 17 Люк де Йонг, 29 Феран Жутгла​