Точно преди 12 години на 1 май 2005 година Лионел Меси вкара дебютния си гол за Барселона. Това се случи в добавеното време на мач срещу Албасете след асистенция на бразилеца Роналдиньо.

Меси влиза в игра в 88-ата минута на мястото на камерунеца Самуел Ето’о и две минути по-късно се разписва с прехвърлящ удар след пас на Роналдиньо, но попадението е отменено заради спорна засада. Минута по-късно Роналдиньо отново извежда Меси и аржентинецът пак вкарва, прехвърляйки вратаря. Този път всичко е редовно и Барса печели мача с 2:0 след дебютния гол на Меси.

В момента 29-годишният аржентинец има 502 гола в 579 мача с екипа на каталунците и със сигурност ще радва феновете си с още попадения в противниковите врати.