Реал (Мадрид) смачка у дома Валенсия с класиката 3:0 в мача им от 29-ия кръг на испанската Ла Лига и отново е на 2 точки зад лидера Барселона.

Футболистите на Зинедин Зидан имаха инициативата, но през първата част не успях да преодолеят противниковата отбрана и вратаря Силесен, за да реализират гол. Гостите имаха страхотен шанс в 14-ата минута, когато при контраатака Родриго Морено бе изведен зад защитата и прати топката в гредата.

Седем минути по-късно "прилепите" стигнаха и до гол, който обаче не бе зачетен след намесата на ВАР. Родриго Морено получи чудесен извеждащ пас от Карлос Солер и прати топката в мрежата. След разглеждане на ситуацията, реферът прецени, че голът няма да бъде зачетен, тъй като при паса към Родриго намиращият се в засада Макси Гомес бе на пътя на топката и повлия на играта.

В 44-ата минута Тибо Куртоа трябваше да прави страхотно спасяване след далечен удар на Жофри Кондогбия, а след това пропуски от домакините направиха Каземиро и Азар.

Winbet - победата е емоция! (18+)

След почивката "белият балет" продължи да доминира и Карим Бензема (61) не сгреши сам срещу Силесен за 1:0, след като получи извеждащ пас от Еден Азар. Четири минути след това Лука Модрич шутира от дистанция и Силесен отново спаси.

Натискът на домакините доведе до втори гол, дело на Марко Асенсио (74) след центриране на Ферлан Менди. Малко преди края пък Карим Бензема (86) оформи крайния резултат с красив гол след подаване на Асенсио.

Така Реал събра 62 точки и отново е на 2 зад лидера Барселона. Валенсия е на осма позиция с 43 точки.

ИСПАНИЯ, ЛА ЛИГА – 29 КРЪГ

От понеделник
Леванте – Севиля 1:1

0:1 Люк де Йонг (46), 1:1 Мирамон (87)

Бетис – Гранада 2:2
0:1 Карлос Фернандес (29), 1:1 Каналес (85-дузпа), 2:1 Тейо (88), 2:2 Солдадо (90+1)

От вторник
Хетафе – Еспаньол 0:0

Виляреал – Майорка 1:0
1:0 Карлос Бака (16)

Барселона – Леганес 2:0
1:0 Ансу Фати (42), 2:0 Лионел Меси (69-дузпа)

От сряда
Ейбар – Атлетик (Билбао) 2:2
0:1 Раул Гарсия (8-дузпа), 1:1 Кике (19), 2:1 Ореяна (78-дузпа), 2:2 Асиер Вилалибре (81)

Валядолид – Селта 0:0

Осасуна – Атлетико (Мадрид) 0:5
0:1 Жоао Феликс (27), 0:2 Жоао Феликс (56), 0:3 Маркос Йоренте (79), 0:4 Алваро Мората (82), 0:5 Яник-Ферейра Караско (88)