Реал Сосиедад победи трудно с 4:3 у дома Хетафе в първия мач от неделната програма от шестия кръг в испанската Ла Лига.

Баските изоставаха с 1:2 преди почивката, но успяха да направят обрат до 4:2 в самия край на срещата. Такефуза Кубо даде аванс в полза на Сосиедад още във втората минута, но столичани изравниха в 39-ата минута чрез Карлес Алена.

В петата минута на допълнителното време на първата част Борха Майорал изведе Хетафе напред в резултата, а Микел Оярдсабал изравни след точно час игра на стадион "Аноета". Шест минути след това Брайс Мендес се възползва от грешка в защитата на гостите и направи 3:2.

Малко преди края на редовното време на мача Оярсабал се разписа за втори втори път във вратата на тима на Хетафе, който направи поражението си по-почетно в добавените минути чрез Хуанми Латаса.

Баските записаха втора победа в последните си три срещи и се намират на шесто място в Примера дивисион с актив от 9 точки. Хетафе е на 11-та позиция до момента.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!