Атлетик (Билбао) и Виляреал който в настоящото издание на Примера дивисион, се борят за евроквоти, бяха ударени като гости в мачовете си от седмия кръг.

Малага тресна баските с 2:1, след като и двата тима останаха с човек по-малко. Атлетик поведе още в 3-ата минута, чрез Адуриз, но в 36-ата минута Белензяга бе изгонен с директен червен картон заради неспортсменско поведение. През втората част Малага обърна мача на свой терен с голове на Рамирес в 82-ата и Дуда, минута по-късно. Домакините също завършиха срещата с 10 души, след  като в 4-ата минута на продължението Коне получи втори жълт картон.

Еспаньол пък удържа 0:0 в домакинството си на Виляреал.

По този начин Виляреал е 5-и с 13 точки, Атлетик (Билбао) - 6-и с 12, Малага - 13-и с 8, а Еспаньол - 18 -и - в зоната на изпадащите, с 6.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!