ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Барселона победи Атлетико (Мадрид) с 1:0 в дербито на 15-ия кръг на Ла Лига.

Роберт Левандовски можеше да открие резултата в 13-ата минута, но стреля покрай дясната греда.

Барса поведе в 28-ата минута с гол на дошлия под наем от Атлетико Жоао Феликс. Португалецът бе изведен в наказателното поле и с техничен прехвърлящ удар откри резултата 1:0.

Антоан Гризмаn можеше да изравни малко след това, но стреля покрай целта.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Жоао Феликс продължи да тормози бившите си съотборници и бе близо до втори гол в 44-ата минута, но Ян Облак спаси.

Барса бе по-активният отбор и през втората час и Рафиня удари гредата в 58-ата минута.

Три минути по-късно Алваро Мората пропусна чудесна възможност да изравни, но стреля в тялото на резервния вратар на Барса Иняки Пеня.

24-годишният страж спаси Барса в 80-ата минута след бомбен удар на Мемфис Депай от фаул, като успя да отбие топката в гредата.

Минути преди края Роберт Левандовски се отчете с пореден пропуск, след като преодоля съперник и не успя да уцели вратата, останал сам срещу Ян Облак.

Това можеше да струва скъпо на Барса, ако не беше намесата на Иняки Пеня при удар на Анхел Кореа в продължението.

Барселона измести Алетико от третото място и вече е с три точки пред "дюшекчиите", които са на четвърта позиция.