Бившият  нападател на ЦСКА Жорди Кайседо е новото попълнение на испанския Спортинг Хихон. Еквадорецът идва под наем от мексиканския Атлас, а новият му клуб обяви придобивката си със специално видео в социалните мрежи. През последния сезон Кайседо вкара 5 гола и направи 1 асистенция в 25 мача.

Той игра на изминалата Копа Америка, където Еквадор отстъпи от бъдещия шампион Аржентина на четвъртфиналите след изпълнения на дузпи.

26-годишният офанзивен играч беше част от ЦСКА през периода 2021-2022, като записа 42 двубоя за отбора от Борисовата градина, където вкара 23 попадения. Кайседо спечели Купата на България през 2021 г. , когато "червените" победиха на финала Арда с 1:0.

Спортинг Хихон има 40 сезона в Ла Лига, но в момента се подвизава във второто ниво на футбола в Испания. През изминалото първенство тимът игра решителен бараж с Еспаньол за изкачване в елита, но не успя да победи каталунския опонент.