Поставилият рекорд за най-много минути без допуснат гол в италианската Серия „А” капитан на Ювентус и италианския национален отбор Джанлуиджи Буфон написа писмо до любимата си футболна врата, публикувайки го в социалната мрежа „Туитър”. 38-годишният страж не допусна попадение в 973 минути, подобрявайки постижение на бившия вратар на Милан Себастиано Роси от 929 минути. Все пак нападателят на Торино Андреа Белоти спря серията на Буфон, разписвайки се от дузпа в градското дерби срещу Ювентус, загубено от „биковете” с 1:4 в миналата неделя.

„Бях на 12, когато ти обърнах гръб. Отказах се от миналото си, за да подсигуря твоето бъдеще. Това бе решение на сърцето, инстинкт. От деня, в който спрях да те гледам започнах да те обичам, да те защитавам.. да бъда твоята първа и последна линия на защитата. Обещах си, че ще направя всичко, за да не те поглеждам в лицето. Всеки път когато го правех, осъзнавах, че съм те подвел. С теб сме като слънцето и луната - принудени да живеем заедно, но неспособни да се докоснем. Съотборници за цял живот, на които е отказан контакт. Твоето благополучие е на първо място за мен. Бях на 12, когато ти обърнах гръб и ще продължавам да го правя докато краката, главата и сърцето ме държат”, пише в писмото на Буфон до вратата.

Резултати, програма и класиране в Италия - ТУК !!!