Фиорентина победи с 2:1 Милан в изключително драматичен мач на „Артемио Франки“. Двубоят от седмия кръг на Серия "А" беше белязан от три изпуснати дузпи.

Големият герой за Фиорентина бе Давид Де Хеа. Вратарят на домакините спаси две дузпи - след изпълнения на Тео Ернандес (45+1’) и Тами Ейбрахам (56’), а също така имаше голяма заслуга и за победното попадение на своя тим.

33-годишният испанец стана първият вратар в историята на Фиорентина с две спасени дузпи в един мач от Серия "А". Тимът от Флоренция също пропусна да вкара от бялата точка, тъй като Мойс Кийн не успя да преодолее Майк Менян в 22-ата минута.

Головете за домакините вкараха Ясин Адли, който в 35-ата минута наказа бившия си отбор Милан, както и Алберт Гудмундсон в 73-ата. Между тях Кристиан Пулишич реализира за 1:1 в 60-ата.

Победата е едва втора за Фиорентина от началото на сезона в Серия "А". Отборът на Рафаеле Паладино има 10 точки и е на 11-ото място. „Росонерите“ на Пауло Фонсека са шести с 11 т.