Рома победи Дженоа трудно с 1:0 в мач от 1/8-финалите на турнира за Купата на Италия и се класира за следващата фаза, където ще срещне победителя от Наполи и Кремонезе. В герой за „вълците“ се превърна аржентинецът Пауло Дибала, който вкара единственото попадение в срещата.

Двубоят на „Олимпико“ мина под диктовката на "вълците", а в 21-ата минута Хосеп Мартинес спаси удар на Тами Ейбрахам. Десетина минути по-късно Лоренцо Пелегрини стигна до топката на границата на наказателното поле и стреля, но я прати в напречната греда.

Седем минути след началото на втората част Пауло Дибала направи страхотен самостоятелен пробив и стреля от далечна дистанция, но Мартинес отрази удара му. В 65-ата минута обаче аржентинецът отново слаломира между играчите на „грифоните“ и стигна до наказателното поле, след което преодоля вратаря за 1:0.

До края на мача  нямаше други попадения и така голът на Дибала класира Рома за 1/4-финалите на турнира.