Лидерът Милан завърши 2:2 у дома с Парма в мач от 11-ия кръг и остава непобеден от началото на сезона в Серия „А“ - осем победи и три ремита досега. Гостите изтърваха два гола аванс, а французинът Тео Ернандес реализира две попадения и донесе точката за домакините.

Преди да започне мачът, двата отбора запазиха минута мълчание в памет на починалата легенда Паоло Роси.

Ернани (13) изведе „дуковете“ напред в резултата след асистенция на Жервиньо и това се оказа единственият гол за първата част. В 23-ата минута Кастийехо се разписа, но след преглеждане на ВАР попадението на "росонрите" не бе зачетено.

Скоро след почивката Ернани асистира на Ясмин Куртич (56), който удвои аванса на гостите. Много бързо френският защитник Тео Ернандес (58) върна едно попадение след подаване на Хакан Чалханоглу. До края на срещата домакините опитаха всичко по силите си да изравнят и го направиха в добавеното време, когато Тео Ернандес (90+1) отново бе в прегръдките на своите съотборници.

След равенството Милан остава на върха с 27 точки и 3 аванс пред градския съперник Интер. Парма е на 14-а позиция с 11 точки.

РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"