Дженоа на два пъти изравняваше резултата, но в крайна сметка загуби у дома от Лацио с 2:3 в среща от четвъртия кръг на италианската Серия „А”. Българският национал Андрей Гълъбинов изгледа мача от резервната скамейка на домакините.

Анголският бранител Бащош (13) даде аванс на гостите, а 16-годишният Пиетро Пелегри (57) изравни след почивката благодарение и на рикошет, след като бе влязъл в игра в 33-ата минута на мястото на Адриан Рикардо Сентурион.

Голмайсторът на „орлите” Чиро Имобиле (70, 82) блесна с две попадения до края на мача и донесе трите точки за тима от Рим. Между неговите голове младият Пелегри (57) също се разписа за втори път в срещата.

Така Лацио събра 10 точки и изпревари Милан на четвърто място зад Ювентус, Наполи и Интер, които имат по 12 точки. „Грифоните” пък са 16-и само с 1 точка в актива си.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"