Удинезе надделя с 1:0 в домакинството си на Дженоа, записвайки първа победа през новия сезон в Серия "А". За гостите близо час игра българският национал Андрей Гълъбинов, който влезе като резерва.

Двубоят протече при непрестанен дъжд, като имаше вероятност за отлагането му.

Единственото попадение в мача на "Дачия Арена" реализира чешкият халф Якуб Янкто. В 16-ата минута той засече топката в мрежата на Матия Перин, след като секунда по-рано тя се отби в гредата след удар на холандеца Брам Нуйтинк.

В 36-ата минута директен червен картон получи съотборника на Гълъбинов - Андреа Бертолачи, който влезе опасно в краката на съперников нападател. В 79-ата и играч на домакините беше изгонен. Резервата Пецела получи червен картон и така двата тима завършиха в намалени състави.

За 60-те минути на терена Андрей се отчете с два опасни изстрела, но не успя да порази мрежата на Удинезе.

Така Дженоа продължава да е без победа през новия шампионат, а Удинезе вече има една на сметката си.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!