Андрей Гълъбинов вкара пети гол от началото на сезона в Серия "Б" на Италия. Българският нападател наказа и легендата Джанлуиджи Буфон, разписвайки се от дузпа при победата на Реджина с 2:1 над Парма. Гълъбинов и компания домакинстваха на "пармалатите", а срещата беше от деветия кръг на първенството.

Българинът беше титуляр и остана на терена до 86-ата минута, когато отстъпи място на Адриано Монталто. В 14-ата минута Жереми Менес откри резултата за Реджина - 1:0.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

В 68-ата минута Станко Юрич спря топката с ръка при удар на Гълъбинов и след няколко минутно преглеждане с ВАР домакините получиха дузпа. От бялата точка българинът наказа Джанлуиджи Буфон - 2:0.

За Гълъбинов това е гол номер №100 по терените в Италия.

До края Парма стигна до почетно попадение, вкара го Франко Васкес в 82-ата минута.

Реджина е шести с 16 точки. Лидерът Пиза има 20. Парма е на 14-ото място с 10 точки.