Интер победи Милан с 3:0 в полуфинал от турнира за Купата на Италия и след 0:0 в първата среща се класира за битката за титлата. Другият полуфинал между Ювентус и Фиорентина (1:0 в първата среща) е в сряда от 22:00 часа.

Домакините поведоха рано-рано и още в четвъртата минута Лаутаро Мартинес си освободи пространство в наказателното поле, за да получи подаване от Матео Дармиан, след което изпрати топката в горния десен ъгъл за 1:0.

​Милан показа зъби след половин час игра и Давиде Калабрия отправи много коварен удар в долния десен ъгъл на Ханданович, но стражът се справи.

Лаутаро Мартинес отново стана герой за Интер в 40-ата минута, в която Хоакин Кореа го намери в наказателното поле. Аржентинецът видя излезлия напред вратар на Милан Мик Менян и копна топката в мрежата за 2:0.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Двата тима не впечатлиха в началото на втората част, а Милан успя да изправи феновете си на крака в 66-ата минута. Исмаел Бенасер получи топката след рикошет и стреля неспасяемо в долния десен ъгъл на Ханданович. Веднага след гола реферът получи сигнал от ВАР, гледа положението и отмени попадението заради засада.

Интер реши всичко в дербито в 83-ата минута, когато резервата Робин Госенс засече топката и отблизо се разписа за 3:0. До края не се случи нищо по-интересно пред двете врати и Интер спечели с 3:0.

Интер ИНТЕР: 1. Ханданович, 37. Шкриниар , 6. Де Врай, 95. Бастони (79 33. Д'Амброзио) , 36. Дармиан, 23. Барела, 77. Брозович, 20. Чалханоглу (73 22. А. Видал) , 14. Перишич (79 18. Госенс ) , 19. Кореа (71 7. А. Санчес) , 10. Л. Мартинес   (71  9. Джеко)
Резерви: 8. Весино, 5. Галярдини, 32. Димарко, 2. Дъмфрис, 88. Кайседо, 97. Раду. 13. Ранокия,

МиланМИЛАН: 16. Менян, 2. Калабрия (73  46. Габия), 20. Калулу, 23. Томори, 19. Т. Ернандес , 4. Бенасер (73 33. Крунич) , 8. Тонали (46  10. Б. Диас) , 9. Кесие, 56. Салемакерс (46 30. Месиаш) , 17. Леао, 9. Жиру
Резерви: 41. Бакайоко, 5. Бало Туре, 7. Кастийехо, 22. Лазетич, 12. Ребич, 1. Татарушану

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия